NES Drive | www.nesdrive.com
Disable Preloader

Elektrostatik Toz Boya Kontrol Sistemleri Tasarımı

Elektronik kart tasarımı, yazılımı ve tüm testleri firmamız tarafından gerçekleştirilen, Elektrostatik toz boya kontrol kartına ilişkin teknik bilgiler aşağıda özetlenmiştir. Bu proje ilgili firmaya özel olarak tasarlanmıştır. Firmamız tarafından satışı mevcut değildir.

Elektrostatik toz boya sisteminin doğru bir şekilde çalışabilmesi için kontrol kartının tabancaya gönderdiği akım ve voltaj parametrelerini çok hassas bir şekilde ayarlaması gerekmektedir. Tabanca akım değerinin (0.1uA-100uA) çok düşük olması ve voltaj değerinin (1kV-100kV) çok yüksek olması bu kartla ilgili tasarım zorluklarının (design challenge) başında gelmektedir. Ayrıca bir sistem içerisinde 100 adete kadar tabanca sisteminin birbirine bağlı olarak aynı ortamda çalışmasından dolayı, ölçülen parametrelerin birinden etkilenmemesi için yapılacak izolasyon çalışmaları diğer bir tasarım zorluğu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Amatör yaklaşımlardan tamamen uzak en son teknik yöntemler ve mühendislik yaklaşımları ile gerçekleştirilen bu projemiz, şu an ilgili firma tarafından başta Almanya olmak üzere Polonya, Rusya, Macaristan, Romanya, Mısır, Cezayir, Ürdün, İran, Özbekistan, Nijerya gibi bir çok ülkeye ihraç edilmektedir.